Bezpieczeństwo stało się obecnie standardem, w który warto inwestować. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań decyduje się na alarmy bądź inne zabezpieczenia, chroniące przed włamaniem i nie tylko. Jakość zabezpieczeń zależy jednak od finansów, które możemy przeznaczyć na ochronę domowników i majątku.

Najlepszym rozwiązaniem będzie monitoring wizyjny oraz zastosowanie wielu czujek na raz, umieszczonych w różnych pomieszczeniach domu. Zamontowanie monitoringu wizyjnego to sprawa dla fachowców, gdyż rozmieszczenie kamer nie powinno być przypadkowe. Takie zabezpieczenie domu ma wiele zalet. Główną z nich jest możliwość bezpośredniej obserwacji, odtworzenia obrazu, ale nie tylko. Można bowiem kontrolować bawiące się na podwórku dzieci. Jeśli jesteś poza domem, dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, łatwo np. przez komórkę, komputer czy smartfona zobaczysz, co dzieje się aktualnie na twojej posesji.

W przypadku wykorzystania w domu różnych czujek, należy odpowiednio je rozmieścić, by stanowiły zintegrowane zabezpieczenie. W pokoju gościnnym i sypialni najlepiej zamontować czujkę substancji usypiających. Pomoże, gdy włamywacz zechce dokonać włamania na tzw. śpiocha. Czujka wykryje nawet niewielką ilość substancji, po czym uruchomi sygnał, słyszalny w całym mieszkaniu.

W pokojach warto zamontować czujkę ruchu, która zasygnalizuje, gdy tylko wyczuje ruch w domu. Bywa jednak, że podczas nieobecności właścicieli w mieszkaniu pozostają zwierzęta, przemieszczające się z miejsca na miejsce, wtedy warto wybrać nowoczesną czujkę, która nie będzie reagowała na ruch zwierząt o wadze do ok. 15 kg.

Innym rodzajem czujki, która powinna znaleźć się w naszym pokoju to czujka magnetyczna, która zaalarmuje podczas próby włamania. Oprócz tych standardowych czujek zainwestować można w cyfrowy czujnik gazów oraz czujkę otwierania i zamykania żaluzji.

W łazience najlepiej sprawdzi się czujka zalania, która zareaguje na wyciek wody zaś na korytarzu warto zamontować czujkę ruchu połączoną z sygnalizatorem świetlnym, która reagować będzie tylko podczas próby włamań. Również na korytarzu nie zapomnijmy o czujce dymu, czujce temperatury i informującej o otwarciu drzwi.

Równie dobrym zabezpieczeniem będzie zainstalowanie w każdym domowym pomieszczeniu systemów bezprzewodowych, które mogą być uruchamiane z pilota a także, co jest nowością, za pomocą SMS-a. Wystarczy wysłać SMS-a, by uruchomić stan czuwania czujek bądź innych alarmów. Pamiętajmy, że w tzw. domach inteligentnych centralę alarmową schować należy w miejscu trudno dostępnym dla osób trzecich a także dla dzieci, może to być sypialnia lub garderoba. Natomiast w dyskretnych miejscach warto zamontować przyciski, dzięki którym po naciśnięciu damy znak pracownikom firmy ochroniarskiej o istniejącym w domu zagrożeniu.

W przypadku bram garażowych najlepszym rozwiązaniem jest automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu. Ryglowanie uniemożliwia podważenie bramy, co z kolei powoduje zwiększenie bezpieczeństwa oraz ryglowanie zapadkowe w przypadku bram otwieranych ręcznie. W tego typu ryglowaniu stabilna, samoczynnie zatrzaskująca tarcza zapadkowa, blokuje się na solidnym bolcu. W obsłudze bram pomagają inteligentne rozwiązania, które działają w zaawansowanej technologii io-homecontrol. Dzięki mobilnym aplikacjom możemy sterować bramą wjazdową i garażową, a nawet drzwiami wejściowymi do domu.

Zamów montaż600 586 615
Wyślij wiadomośćbiuro@a-serwis.com.pl
Siedziba firmyParkowa 15, Ciechanowiec
Serwis 24h600 586 615