Nowoczesne systemy alarmowe skutecznie chronią mienie, ale też życie, bowiem mogą współpracować z detektorami np. czadu i gazu. Nowoczesne rozwiązania pełnią też rolę sterowania inteligentnym domem, najczęściej ogrzewaniem, roletami czy bramą wjazdową. Zobacz, jak ochronić dom przed włamaniem. Nowoczesne systemy alarmowe dysponują możliwością automatycznego i zdalnego powiadamiania o fakcie wykrycia zagrożenia. Współczesne alarmy to nie tylko urządzenia, które alarmują pobliskie otoczeni o zagrożeniu. Dziś takie systemy powiadamiają automatycznie o tym fakcie właściciela, a nawet informują specjalne służby. Jeśli chodzi o nowoczesne systemy alarmowe, ich wielką zaletą jest to, że zmniejszyła się liczba fałszywych alarmów, bo wszystkie urządzenia i całe systemy są technologicznie lepiej skonstruowane.

Alarmy podzielić możemy na:

  • przewodowe – o tym rodzaju alarmu należy myśleć podczas pierwszych etapów budowy domu. Taki alarm zakładamy wtedy, gdy w domu nie ma jeszcze tynków. Sieć kabli oplata ściany budynku i tworzy niezbędną ochronę
  • bezprzewodowe – możemy założyć dopiero po wybudowaniu domu, zatem we wstępnym etapie w ogólne nie musimy myśleć o alarmie

Obecnie najbardziej popularnym staje się alarm bezprzewodowy ze względu na wiele plusów. Między innymi możliwość założenia po wybudowaniu domu, łatwość montażu a także możliwość wzięcia go z sobą, gdy np. przeprowadzamy się.

Ważne staje się także nowoczesne zarządzanie alarmem. Polega ono na wykorzystaniu przede wszystkim internetu oraz nowoczesnych urządzeń, takich jak: telefony, smartfony czy tablety. Dzięki nowoczesnej technologii bez problemu możemy zdalnie sterować naszym systemem alarmowym. To opcja dla osób, które często udają się w dalekie podróże. By daleko od domu poczuć się bezpiecznie, wybierają opcję zdalnego sterowania.

Dzięki modułom powiadomień, a także dzięki specjalnym aplikacjom na smartfony, mamy opcję pełnego sterowania alarmem oraz otrzymywania wiadomości o zagrożeniach. I tak na przykład możemy zostać poinformowani o wykryciu intruza, zaniku zasilania głównego lub awaryjnego, załączenia lub wyłączenia czuwania systemu alarmowego. Aplikacja mobilna do nadzoru systemu alarmowego. Mobile KPD umożliwia nie tylko zarządzanie alarmem, ale także przeglądanie zapisanego w centrali systemowej zapisu np. z monitoringu. To najbardziej zaawansowana technologia.

System alarmowe wyposażone w dodatkowe zabezpieczania są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących mieć poczucie pełnej ochrony. Współcześnie do standardowej już czujki dymu dołączył czujnik np. zbicia szyby, zalania domu, ognia, czadu, gazu ziemnego. Na uwagę zasługuje nowoczesnej generacji czujka dymu, Fireray 5000. Czujnik dokonuje analizy przejrzystości optycznej powietrza znajdującego się pomiędzy czujką a lustrem. W momencie gdy wykryje zmniejszenie przejrzystości powietrza podczas występowania dymu, czujnik podniesie alarm. Pole działania tego czujnika wynosi nawet do 100 metrów, a zatem może on swobodnie zastąpić kilka innych czujek (tylko wtedy gdy zastosujemy dodatkowe 4 lustra pryzmatyczne, w przeciwnym razie jej zasięg to ok. 50 m w linii prostej). Koszt takiej czujki to ponad 2 tys. złotych.

Czujniki wykrywają zagrożenie i informują nas, bądź służby o istniejącym niebezpieczeństwie. Czujki, które robią tylko hałas i nie mają innej, dodatkowej funkcji można kupić już za ok. 200–300 złotych.

Dobrym, nowoczesnym rozwiązaniem będzie założenie wielofunkcyjnej czujki zespolonej. To czujka złożona z kilku czujek z sobą współdziałających a przede wszystkim stanowiących całość. Dużym plusem takich czujek jest wyeliminowanie fałszywego alarmu. By pojawił się alarm, obie czujki muszą wykryć niebezpieczeństwo. Dopiero wtedy pojawi się alarm. Pamiętajmy, że czujki będą działać i chronić nas tylko wtedy, gdy będą odpowiednio skonfigurowane w ustawieniach centrali alarmowej, gdyż nie mogą one działać jak zwykła czujka.

Zamów montaż600 586 615
Wyślij wiadomośćbiuro@a-serwis.com.pl
Siedziba firmyParkowa 15, Ciechanowiec
Serwis 24h600 586 615