Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu jest niezastąpiona, gdy upał staje się nieznośny. W pomieszczeniach mieszkalnych stosuje się klimatyzację, która działa na podobnej zasadzie, co chłodziarki. Czynnik chłodzący odparowuje i ochładza powietrze w domu. Klimatyzacja do domu ma skalę od 0 do 35 stopni C. Podczas ustawiania klimatyzacji należy jednak pamiętać, aby temperatura w pomieszczeniu była niższa niż na zewnątrz nie więcej niż 7 stopni C. Największe znaczenie ma to, gdy często wychodzimy z klimatyzowanego wnętrza.

Klimatyzacja pozwala obniżyć temperaturę i ustawić optymalną wilgotność powietrza gwarantując tym samym lepsze samopoczucie domownikom. Instalacja klimatyzacji wymaga odpowiedniego rozmieszczenia klimatyzatora. Nawiew nie może być bezpośrednio skierowany na osoby przebywające w pomieszczeniu. Ważne jest także, aby system równomiernie ochładzał powietrze w całym wnętrzu.

Do domu idealnie sprawdzą się klimatyzatory dwuczęściowe. Split klimatyzacja z jednostką chłodzącą na zewnątrz budynku jest nie tylko wydajna, ale zarazem cicho pracuje i jest energooszczędna. W przypadku domu jednorodzinnego nie powinno być problemu z montażem jednostki zewnętrznej tak, jak w budynkach wielorodzinnych, gdzie niezbędna jest zgoda właściciela na ingerowanie w elewację.

Instalacją dwuczęściowego klimatyzatora powinna zająć się specjalistyczna firma. Niewłaściwy montaż klimatyzacji jest jednym z najczęstszych powodów awarii całego systemu. Samodzielnie łatwiej jest zamontować klimatyzator bez jednostki zewnętrznej. Klimatyzacja zapewnia komfort termiczny tworząc w domu środowisko maksymalnie przyjazne dla człowieka niezależnie od pory roku i temperatury panującej na zewnątrz. W nagrzanych pomieszczeniach nasza koncentracja spada, stajemy się mniej wydajni i osłabieni. Dzięki instalacji klimatyzacji nawet w letnie upały w domu można spokojnie wypoczywać lub wykonywać czynności wymagające najwyższego skupienia.

Kolejną zaletą montażu klimatyzatora w domu jest funkcja oczyszczania powietrza. Urządzenia wyposażone są w filtry, które doskonale zatrzymują kurz, bakterie, zarodniki grzybów czy pleśni. Klimatyzacja domowa doskonale sprawdzi się dla dzieci oraz osób z alergią (klimatyzatory filtrują alergeny, dzięki czemu powietrze jest o wiele zdrowsze). Wiele nowoczesnych klimatyzatorów pracuje bardzo cicho, dzięki czemu klimatyzacja sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Najnowsze urządzenia posiadają również:

  • Automatyczne regulatory nawiewu (nawiew i temperatura ustawią się samoistnie, co niweluje problem z przeciągami)
  • Funkcję „Power Full”, która pozwala błyskawiczne schłodzić pomieszczenie (np. po powrocie do nagrzanego domu)
  • Filtry niwelujące nieprzyjemne zapachy
  • Czujniki ruchu (klimatyzacja może włączać się, gdy będziemy wchodzić do pomieszczenia, a gdy z niego wyjdziemy klimatyzator automatycznie przestawi się w tryb oszczędzania energii)
  • Zegar (będziemy mogli zaprogramować klimatyzator, aby włączył się tuż przed naszym powrotem do domu).
Zamów montaż600 586 615
Wyślij wiadomośćbiuro@a-serwis.com.pl
Siedziba firmyParkowa 15, Ciechanowiec
Serwis 24h600 586 615